Produkty

Pompy ciepła

Dzięki pompom ciepła firmy Buderus obniżysz koszty ogrzewania,

efektywnie wykorzystując energię grzewczą ze środowiska naturalnego.

 

 

         

Pompy ciepła

 

 

Argumenty przemawiają za pompami ciepła marki Buderus: nie tylko niskie bieżące koszty, ale również mniejsze obciążenie środowiska naturalnego dzięki funkcjonowaniu bez emisji szkodliwych substancji.

 

         

Ciepło z natury

Przecież wiesz, że: ciepło jest naszym żywiołem. Ale czy wiesz, że ciepło tkwi w prawie każdym żywiole? Ponieważ natura jest wspaniałym dostawcą energii i zatrzymuje ciepło słoneczne w ziemi a także w powietrzu. Dzięki pompom ciepła marki Buderus możesz wprowadzić tę energię bardzo prosto do swoich czterech ścian. I to prawie bezpłatnie, bo aż do 80% energii funduje natura! W ten sposób odczuwalnie ograniczasz swoje bieżące wydatki.
         

Sprawa jest prosta — zasada działania pompy ciepła

Żeby wytłumaczyć działanie pompy ciepła, najlepiej zacząć od kuchni, a dokładniej - lodówki. Pobiera ona z produktów żywnościowych ich wewnętrzne ciepło i oddaje je na zewnątrz do pomieszczenia. Pompy ciepła nie różnią się niczym, pod względem zasady działania od lodówki, niczym! – nic nie jest odwrócone, przemiany termodynamiczne i podstawowe elementy konstrukcyjne w obu urządzeniach są identyczne. Jedyna różnica między nimi to efekty ich pracy, a co za tym idzie – zastosowanie. Lodówka ma dobrze chłodzić produkty spożywcze, a efektem ubocznym jej pracy jest ogrzewanie pomieszczenia. Pompa ciepła natomiast ma grzać budynek, a efektem ubocznym jej pracy jest chłodzenie tzw. dolnego źródła ciepła. Decydujący jest też tutaj transport ciepła, odbywa się on za pomocą nośnika ciepła, który pobiera ciepło z otoczenia ziemi, transportuje je do pompy ciepła i dalej do parownika. Parownik ma konstrukcję wymiennika płytowego gdzie między sąsiednimi płytami znajdują się: czynnik chłodniczy, posiadający wyjątkowo niską temperaturę wrzenia, oraz nośnik ciepła. Pod wpływem temperatury nośnika ciepła czynnik chłodniczy wrze – odparowuje, a sprężarka skrapla tę parę i podwyższa ciśnienie. Jednocześnie podnosi się temperatura do wyznaczonego poziomu ogrzewania i powstaje strumień ciepła. Para oddaje zdobyte ciepło do gorącej wody i przechodzi w stan ciekły. Zawór dławiący obniża ciśnienie z powrotem do pierwotnego poziomu – ciecz ochładza się dalej i obieg rozpoczyna się na nowo. Ciepło może być znowu pobierane i oddawane do systemu grzewczego. Oto cała tajemnica – tak łatwo można ogrzewać za pomocą pomp ciepła.

       

Logatherm WPS/WPS K

 

Szukasz solidnej pompy ciepła typu glikol/woda? Z wbudowanym zasobnikiem c.w.u., a mimo to zajmującej mało miejsc ? Albo szukasz pompy ciepła, która jest wystarczająco wydajna, dla domów dwurodzinnych? W obu przypadkach dobrze trafiłeś: ponieważ pompy ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS/WPS K w pełni zaspokoją Twoje oczekiwania.

 

 

Logatherm WPS/WPS K
 
Logatherm WPS/WPS K
 Pompy ciepła typu glikol/woda
Logatherm WPS/WPS K

 

Czysta wydajność i komfort

Mówi się, że siła tkwi w spokoju, ale siła tkwi również w ziemi. Do tego wniosku dochodzi się, spoglądając na wydajność pomp ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS/WPS K: ponieważ uzyskują one aż do 80% energii grzewczej ze środowiska, osiągając w ten sposób sprawność (COP) 5 czyli 500% (5kWh energii cieplnej z 1kWh prądu) i to w zakresie wydajności sięgającej aż do 17kW. Wbudowany podgrzewacz c.w.u. umożliwia osiągnięcie temperatury wody aż do 65˚C, aby w pełni umożliwić komfort użytkowania. A jeśli mówimy o komforcie, to pompy ciepła Logatherm WPS/WPS K są wyjątkowo proste w obsłudze: graficzny wyświetlacz i łatwo programowalny sterownik, wszystkie istotne elementy są łatwo dostępne z przodu – to ostatnie ucieszy głównie profesjonalny serwis.

 

Zalety pomp ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS/WPS K:

 • Logatherm to bardzo wydajne pompy ciepła w mocnej i ładnej obudowie,
 • najwyższa temperatura zasilania instalacji grzewczych +65˚C,
 • wysoka sprawność (COP) równa 5 (500%),
 • nowoczesny i przyjazny w obsłudze sterownik,
 • bardzo wydajny wymiennik ciepła,
 • łatwy serwis, dzięki dostępowi do wszystkich części z przodu,
 • elektroniczny bezpiecznik pozwalający uniknąć zwarć przy uruchamianiu urządzenia,
 • bardzo cicha i bezwibracyjna praca sprężarki,
 • Logatherm WPS K: kompaktowa pompa ciepła dzięki wbudowanemu podgrzewaczowi c.w.u.

 

Kategoria kompaktowa: Logatherm WPS także z wbudowanym zasobnikiem c.w.u.

Dzięki marce Buderus, kto nie posiada dużo miejsca, nie musi rezygnować z wielu zalet pomp ciepła typu glikol/woda. Jest dostępna także wersja kompaktowa z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u. – wszystko, co potrzebne, jest już zainstalowane i wliczone w cenę. Pompy Logatherm WPS K oferowane są podobnie jak wariant bez podgrzewacza c.w.u. o różnorodnych zakresach wydajności, do wyboru: 6, 7, 9, a także 11 kW.

            

Logatherm WPL

Wyobraź sobie, że istnieje urządzenie, które pobiera energię cieplną z powietrza zewnętrznego i ogrzewa Twój dom, bez względu na to czy na zewnątrz jest ciepło czy zimno. Brzmi interesująco? W takim razie pragniemy zaprezentować dokładniej pompę ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL marki Buderus. Łatwą i szybką w instalacji, o wydajności od 5,6 do 10,1 kW z wyjątkowo wydajnym podgrzewaczem c.w.u. instalowanym wewnątrz budynku.

Logatherm WPL
 
Logatherm WPL
 Pompy ciepła typu powietrze/woda
Logatherm WPL
      

Indywidualna, szybka — po prostu wydajna

Ze sprawnością (COP) równą 4, pompa ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL marki Buderus pozwala na uzyskanie aż 75% energii cieplnej przez cały rok, ponieważ sprężarka pracuje wydajnie nawet przy temperaturach poniżej -20˚C na zewnątrz. A nawet gdyby miało być zimniej, to pompa korzysta wtedy ze wspomagania wbudowanego w zbiornik o wydajności 13,5 kW. Również tutaj zapewniona jest temperatura przepływowa wody sięgająca 65˚C. Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz i optymalna możliwość przeglądów technicznych − to elementy wpływające na komfort użytkowania.
      

Zalety pomp ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL:

 • wydajna i oszczędna,
 • ogrzewa dom nawet przy -20˚C na zewnątrz,
 • wysoka temperatura c.w.u.,
 • sprawność (COP) równa 4 (400%),
 • bardzo wydajny wymiennik ciepła,
 • elektroniczny bezpiecznik uniemożliwiający zwarcie przy uruchamianiu urządzenia,
 • energooszczędny i precyzyjnie sterowany system odmrażania parownika.
      

Podgrzewacz c.w.u. Logatherm AW C – dodatkowy komfort użytkowania

Zasobnik Logatherm AW C zawiera wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego wykorzystania swojej pompy ciepła typu powietrze/woda: zamontowany zbiornik, regulację, dodatkowe elektryczne ogrzewanie, pojemnik rozprężający i pompę grzewczą. Nie tylko możesz polegać na wszystkich tych komponentach, potrzebujesz również niewielkiej powierzchni do postawienia i montażu całości: wystarczy bowiem mniej niż 0,5m2.

Logatherm WPS 22-62

 

Pompy ciepła Logatherm Buderus produkowane są w jednej z fabryk koncernu Bosch Thermotechnik GmbH w miejscowości Tranas w Szwecji. Wieloletnie doświadczenie producenta gwarantuje bezawaryjną i cichą pracę pompy ciepła. Sercem pompy ciepła jest najnowocześniejsza, pod względem konstrukcyjnym, sprężarka spiralna Mitsubishi Electric. Dzięki niej pompy ciepła Logatherm, napełnione czynnikiem R407C, osiągają wysokie temperatury zasilania przy zwiększonym współczynniku efektywności COP. Wartość temperatury zasilania +65°C pozwala stosować je w tradycyjnych systemach grzewczych wyposażonych w instalacje grzejnikowa, a ponadto pozwala na przygotowanie ciepłej wody użytkowej o wysokiej temperaturze, dochodzącej do +57°C. Seria pomp ciepła Logatherm WPS 22-62 to urządzenia dwusprężarkowe, ale nie dwustopniowe. Każda sprężarka posiada osobny układ chłodniczy. Jest to niewątpliwa zaleta Logatherm, ponieważ żadna z pomp ciepła, nawet największa WPS 62, w świetle obowiązujących przepisów nie podlega dozorowi technicznemu i nie jest urządzeniem odbiorowym. Pompy ciepła Logatherm standardowo wyposażone są w elektroniczny układ łagodnego rozruchu sprężarki „soft start”, który w znaczny sposób ogranicza natężenie prądu rozruchowego, co jest bardzo ważne szczególnie dla urządzeń dużej mocy cieplnej.

 

Logatherm WPS 22-62
 
Logatherm WPS 22-62
 Pompa ciepła typu glikol-woda Logatherm WPS 22-62

Zalety pomp ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS 22-62

 • dwie sprężarki,
 • masa czynnika chłodniczego HFC R407C nie przekracza 6kg,
 • wysoka temperatura na zasilaniu pompy ciepła równa +65°C,
 • elektroniczne układy łagodnego rozruchu obu sprężarek, tzw. „softstart” stanowi wyposażenie standardowe pompy ciepła,
 • pompy obiegowe dolnego źródła ciepła (2 sztuki) oraz zasilania instalacji grzewczej/podgrzewacza c.w.u. (2 sztuki) stanowią wyposażenie standardowe pompy ciepła,
 • pompy obiegowe dolnego źródła ciepła sterowane elektronicznie w modelach WPS 52 i WPS 62,
 • zawór trzydrogowy przełączający pomiędzy c.o. a c.w.u. zamontowany wewnątrz urządzenia stanowi wyposażenie standardowe,
 • pełne zabezpieczenie elektryczne i termiczne wszystkich urządzeń składowych (sprężarki, pomp yobiegowe, itp.),
 • zabezpieczenie kolejności faz i zaniku faz zasilania głównego stanowi wyposażenie standardowe pompy ciepła,
 • możliwość zasilania obu sprężarek z różnych źródeł energii elektrycznej,
 • niski poziom hałasu, praktycznie nie przekraczający 48 dBA dla pompy WPS 62.
 • stanowi wyposażenie standardowe pompy ciepła,
 • nowoczesny sterownik,
      

Logafix WPT 300M

 

Pompa ciepła Logafix WPT

 

Pompa ciepła Logafix WPT 300M podgrzewa ciepłą wodę użytkową, wykorzystując do tego celu energię cieplną z powie- trza wentylacyjnego budynku. W pełni pokrywa ona całkowite zapotrzebowanie domu jednorodzinnego w ciepłą wodę użytkową. Pomieszczenie, w którym instaluje się urządzenie powinno być ciepłe (np. kotłownia, piwnica, poddasze). Jed- nak najlepiej sprawdza się ona w pomieszczeniach, gdzie pracują już inne urządzenia emitujące ciepło: pralnia, suszarnia czy spiżarnia. W pomieszczeniach tych pompa ciepła będzie ochładzać powietrze i jednocześnie osuszać je. Ta ostatnia własność stanowi niewątpliwą zaletę WPT 300M, szczególnie, gdy pompę ciepła zainstalujemy w pralni, suszarni czy piwni- cy. Okazuje się szybko, że ciepła woda podgrzewana jest bardzo ekonomicznie, a pomieszczenia są suche, wolne od wilgo- ci, pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Dzięki zastosowaniu naszej pompy ciepła można jednocześnie osiągnąć dwa efekty energetyczne: bardzo oszczędnie podgrzewać ciepłą wodę i jednocześnie chłodzić wnętrze budynku latem. Powietrze z wnętrza budynku zostaje zassane przez pompę ciepła, ochłodzone i znowu wytłoczone do pomieszczenia. Jednocześnie z powietrza, na powierzchni parownika, zostaje wykroplona wilgoć, w konsekwencji czego powietrze wypływające z pompy ciepła jest suche i chłodne. Czy możliwe jest zatem ochładzanie budynku latem dzięki pompie WPT 300M? Oczywiście, że tak − wystarczy tylko odpowiednio zorganizować przepływ chłodnego powietrza wewnątrz budynku. Pompy ciepła do pod- grzewania ciepłej wody użytkowej Logafix WPT 300M sprawdzają się świetnie jako samodzielny lub uzupełniający system przygotowania ciepłej wody w budynku mieszkalnym. Logafix WPT 300M posiada wbudowaną w zbiornik, stalową wężow- nicę o powierzchni 1,45m2 do której można podłączyć instalację solarną, kominek z płaszczem wodnym lub kocioł na paliwo stałe. Jest to niewątpliwa zaleta tego urządzenia bo pozwala na wykorzystanie nadwyżki ciepła z kominka lub kotła do pod- grzewania wody. Zimą, gdy palimy w kominku lub kotle, woda podgrzewana jest przez wężownicę, a gdy kominek/kocioł zgaśnie, podgrzewanie wody przejmuje pompa ciepła.

 

      

Logafix WPT 300M
 
Logafix WPT 300M
 Pompa ciepła typu powietrze/woda do podgrzewania c.w.u.
      

Zalety pompy ciepła Logafix WPT 300M:

 • niewielkie koszty inwestycyjne,
 • idealnie nadaje się do modernizacji istniejących instalacji budynków,
 • niewielkie wymiary urządzenia,
 • wysoka jakość wykonania i długa żywotność pompy ciepła,
 • osuszanie powietrza w pomieszczeniu,
 • pozyskiwanie ciepła z całego budynku poprzez systemu kanałów powietrznych,
 • możliwość podgrzewania wody do +60°C za pomocą pompy ciepła i +65°C z wykorzystaniem wmontowanej grzałki elektrycznej o mocy 1,5 kW
 • zasobnik wyposażony w wężownicowy wymiennik ciepła o powierzchni 1,45m2 do podłączenia zewnętrznego źródła ciepła (np. instalacji solarnej, kominka lub kotła na paliwo stałe),
 • bezstopniowo ustawiana temperatura ciepłej wody od 23°C do 60°C
 • pompa ciepła spełnia wymagania obowiązujących normom i przepisów BHP oraz warunki przyłączenia (TAB) Zakładu Energetycznego i jest przebadana przez VDE (niemiecki SEP),
 • Logafix WPT 300M posiada znak CE

Cennik pomp do pobrania :  http://www.buderus.pl/files/201103142043080.R01_pompy_ciepla.pdf